W naszej bibliotece szkolnej co roku odbywa się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Nasza klasa Ia swój ważny dzień miała 13 marca 2015. Odświętnie ubrane, w powadze sytuacji, nasze dzieci udały się do szkolnej biblioteki. Uroczystość przygotowana została przez Panią mgr Alinę Sołtysik, która jest opiekunem naszej biblioteki szkolnej. Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, w jaki sposób wypożyczać książki, jak dbać o książki i je szanować. Były zagadki i rebusy. Nasi uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Następnie młodzi czytelnicy wypożyczyli pierwsze książki, które mogli zabrać do domu. To była owocna lekcja dla naszych pociech.
Miły Rodzicu!!!
„Bez względu na to, ile masz zajęć drogi rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji, komputera i internetu”.
10 powodów dla których warto czytać dziecku książki
- Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jes w głos rodzica, a bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.
- Książki rozwijają wyobraźnię dziecka.
- Słuchanie czytanych książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki i czytania.
- Książki wychowują.
- Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.
- Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzic czas.
- Książki rozwijają pasje u dzieci.
- Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku.
- Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
- Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.
Pamiętajmy zawsze o tych zaletach.
Zapraszamy do odwiedzenia strony Cała Polska Czyta Dzieciom, gdzie Państwo znajdziecie pozycje książkowe polecane do czytania.
Dzieci, którym czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu.
Dlatego czytajmy dziecku. Codziennie!
Klaudia Wieczorek
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz